Gepubliceerd: 
Laatste update: 
20 september 2012 09:36
20 september 2012 09:35

HP hint weer op zakelijke tablet

AMSTERDAM - HP komt 'snel' met een tablet voor de zakelijke markt. Dat maakt het bedrijf bekend tijdens de aankondiging van nieuwe laptops en ultrabooks.

Foto:  AFP

Woensdagnacht (Nederlandse tijd) onthulde HP tal van nieuwe producten waaronder een nieuwe Envy-ultrabook en twee nieuwe Sleekbooks.

De Envy m4 is de nieuwste ultrabook van het bedrijf die eind oktober in de winkels ligt en op Windows 8 draait. Het model is voor een ultrabook redelijk laag geprijsd op 899 dollar. Europese prijzen zijn nog niet genoemd.

De ultrabook heeft een behuizing van geborsteld aluminium, een 14 inch-scherm met een resolutie van 1366 x 768 pixels en gebruikt een Ivy Bridge-processor. Er zit standaard geen SSD-geheugen in de Envy m4 verwerkt.

Sleekbooks

De twee nieuwe sleekbooks zijn wat dikker en zwaarder dan de Envy4 en vallen dan ook buiten het ultrabooksegment. De Pavilion Sleekbook 14 en 15 beschikken respectievelijk over een 14 en 15,6 inch scherm.

De Sleekbook 14 werkt met een AMD-chip terwijl de grote broer een Intel-processor heeft. Beide modellen hebben 1 TB aan opslagcapaciteit. Ook hier ontbreekt standaard het SSD-geheugen. Wel draaien de laptops op Windows 8. De prijzen liggen op 499 en 559 dollar.

Zakelijke tablet

Opmerkelijk is dat HP onderaan het persbericht een verwijzing maakt naar een zakelijke tablet. Specificaties worden niet gedeeld, maar het bedrijf gaf de afgelopen tijd vaker hints naar tablets. HP lijkt daar fors op in te zetten.

In mei zei CEO Meg Whitman nog: "Het hervatten van de productie van tablets is een strategische zet gericht op het profiteren van de buitengewone groei van de tabletverkoop." In het nieuwe persbericht wordt alleen gezegd: "Een tablet voor de zakelijke markt zal snel aangekondigd worden."

Door: NU.nl/Colin van Hoek
  • Deel:

Eerdere berichten

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

iPad-toetsenbord

Logitech heeft een volwaardig toetsenbord gemaakt voor de iPad dat speciaal gericht is op scholen.

Bekijk foto en lees verder

Supersnel laden

Een 18-jarige scholiere is erin geslaagd een apparaatje te ontwikkelen dat telefoons in 30 seconden kan opladen.

Lees verder

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Kickstarter

Op Kickstarter staan de leukste en gekste gadgets waarvoor ontwikkelaars proberen geld op te halen. Van een koraalrobot tot een sensor die vertelt wanneer je plant water nodig heeft.

Bekijk het overzicht