Gepubliceerd: 
Laatste update: 
6 september 2012 09:09
6 september 2012 09:38

Robot rent sneller dan Usain Bolt

AMSTERDAM - Een robot met vier poten kan nu officieel harder rennen dan topsprinter Usain Bolt. The Cheetah heeft in een nieuwe test een snelheid van 47,15 kilometer per uur gehaald.

Foto:  Boston Dynamics

 Bekijk video

Dat blijkt uit een video van Boston Dynamics die de robot ontwikkelt.

Bij een eerdere test kon de robot slechts 29 kilometer per uur rennen terwijl de topsnelheid van Usain Bolt 44,7 kilometer per uur is. Daarmee heeft de sporter het snelheidsrecord voor een mens in handen.

In de video is ook te zien dat The Cheetah bij een hogere snelheid dan 47,15 kilometer per uur struikelt. Door een beveiligingsmechanisme wordt de robot dan opgetild. De robot kan de topsnelheid uiteraard ook langer vasthouden dan Bolt.

DARPA

Het project wordt financieel gesteund door the Defense Advanced Research Project Agancy (DARPA). Deze groep, een instituut van het Amerikaanse ministerie van Defensie, heeft eerder ook het project gesteund dat uiteindelijk uitmondde in het internet.

Bovendien heeft DARPA een grote rol gespeeld in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

Bij de presentatie van The Cheetah in maart 2011 stelde Boston Dynamics: "Er is geen fundamentele reden waarom we niet dezelfde snelheden als de dieren kunnen halen, dus 95 tot 110 kilometer per uur."

Door: NU.nl/Colin van Hoek
  • Deel:

Lees meer over

Eerdere berichten

Eerder

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Kickstarter

Op Kickstarter staan de leukste en gekste gadgets waarvoor ontwikkelaars proberen geld op te halen. Van een koraalrobot tot een sensor die vertelt wanneer je plant water nodig heeft.

Bekijk het overzicht

Galaxy S4 Mini

Er zijn foto's gelekt van wat waarschijnlijk de Galaxy S4 Mini is.

Bekijk de beelden

Buigbare tv

Samsung heeft een patent aangevraagd op een flexibele tv die gebruikers zelf kunnen buigen.

Bekijk details en afbeeldingen