Gepubliceerd: 
Laatste update: 
19 augustus 2012 10:48
19 augustus 2012 10:48

Geen vooruitgang in patentzaak Apple-Samsung

AMSTERDAM - Apple en Samsung boeken geen vooruitgang in het verkleinen van het geschil in de patentzaak tussen beide partijen.

Foto:  AFP

Dat meldt Bloomberg zondag.

De rechter in San Gosé, California, vroeg zaterdag beide bedrijven de eisen in de patentzaak over smart phones en tabletten te simplificeren, zodat de kans groter is dat de jury een beslissing kan maken op 21 augustus.

Apple eist een verbod op tientallen Samsungproducten en wil een schadevergoeding van 2,5 miljard dollar. Ook Samsung wil een verbod, namelijk op de iPhone en iPad. Bovendien wordt ook door het Zuid-Koreaanse bedrijf een forse schadevergoeding geëist.

Brede portefeuilles

Volgens Mark Lemley, hoogleraar rechten op de Stanford University zijn de octrooiportefeuilles van beide partijen te ingewikkeld en bestaat het risico dat zowel Apple als Samsung bevelen krijgt opgelegd waardoor het producten niet meer mag verkopen.

Zo kreeg Samsung in juni het verbod opgelegd om de Galaxy Nexus smartphone nog langer te verkopen in de Verenigde Staten.

"Ik denk dat het te laat is dat beide partijen hun eisen zullen beslechten voordat de jury terugkomt", zegt Lemley. "Maar als er uiteindelijk een overeenkomst komt, dan zal deze meer betekenenis hebben dan alleen deze specifieke zaak."

Om tafel

Afgelopen week vroeg Lucy Koh, de rechter in de Amerikaanse patentzaak tussen Apple en Samsung, de CEO's van beide bedrijven nog één keer met elkaar om tafel te gaan zitten.

Eerder gingen Tim Cook en Choi Gee-sung ook al met elkaar in gesprek. Dat leverde echter niets op. "Ik blijf pathologisch optimistisch dat er een overeenkomst zal komen", zei Koh zaterdag.

Bekijk een uitleg van de Amerikaanse patentzaak

Lees alles over de patentoorlog

Een beknopt overzicht van alle zaken:

Klik op de landen om de lopende en afgesloten rechtszaken te zien.. Bekijk hier een grote versie. - (c)NU.nl/Jerry Vermanen

Door: NU.nl/Liza Titawano
  • Deel:

Eerdere berichten

Microsoft Surface Pro

In tegenstelling tot de reguliere Surface is op de Surface Pro wel de volledige versie van Windows 8 te gebruiken. 

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review

iPad-toetsenbord

Logitech heeft een volwaardig toetsenbord gemaakt voor de iPad dat speciaal gericht is op scholen.

Bekijk foto en lees verder

Supersnel laden

Een 18-jarige scholiere is erin geslaagd een apparaatje te ontwikkelen dat telefoons in 30 seconden kan opladen.

Lees verder

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app