Gepubliceerd: 
Laatste update: 
8 augustus 2012 13:23
8 augustus 2012 19:40

Elecom maakt Android-toetsenbordje met NFC

AMSTERDAM – De Japanse hardwarefabrikant Elecom heeft een fysiek smartphonetoetsenbord ontworpen dat met Android-toestellen communiceert via NFC. Het zou het eerste NFC-toetsenbord ter wereld zijn.

NFC (near-field communication) is een draadloze technologie voor smartphones en tablets, die in eerste instantie bedoeld is voor draadloze betalingen. Maar Elecom laat met zijn NFC Keyboard zien dat er een stuk meer mogelijk is met de nog relatief jonge technologie.

Het NFC Keyboard – officieel de TH-FNS040BK – is een slank en opvouwbaar toetsenbordje met een uitsparing in het midden. In deze opening kan men een Android-smartphone plaatsen, om vervolgens tekst in te tikken met de lettertoetsen aan weerszijden van het smartphonescherm.

Niet op te laden

Om het draadloze toetsenbord te kunnen gebruiken, moeten eigenaars een gratis app installeren op hun Android-mobiel en moet het toestel uiteraard NFC ondersteunen. Wel is het een opmerkelijke keuze van Elecom om een niet-verwisselbare of -oplaadbare batterij in te bouwen, waardoor het NFC Keyboard na zijn batterijlevensduur van pakweg achttien maanden niet meer te gebruiken is.

Het toetsenbordje is vooralsnog alleen in Japan verkrijgbaar, waar het wordt geleverd met een beschermtasje. De prijs bedraagt omgerekend zo’n 193 euro.

Door: NU.nl/Jeffrey Weller
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app
Banner NUjournaal Tech

Kickstarter

Op Kickstarter staan de leukste en gekste gadgets waarvoor ontwikkelaars proberen geld op te halen. Van een koraalrobot tot een sensor die vertelt wanneer je plant water nodig heeft.

Bekijk het overzicht

Galaxy S4 Mini

Er zijn foto's gelekt van wat waarschijnlijk de Galaxy S4 Mini is.

Bekijk de beelden

Buigbare tv

Samsung heeft een patent aangevraagd op een flexibele tv die gebruikers zelf kunnen buigen.

Bekijk details en afbeeldingen

Windows Blue

Microsoft heeft bevestigd dat er een grote update van Windows 8 komt, maar wat weten we nu al van Windows Blue?

Bekijk een overzicht