Gepubliceerd: 
Laatste update: 
6 augustus 2012 08:34
6 augustus 2012 08:34

Nuance maakt spraakbesturing in apps mogelijk

AMSTERDAM - Nuance, een bedrijf dat software maakt voor spraakbesturing, maakt het voor ontwikkelaars van iOS- en Androidapps mogelijk spraakbesturing toe te voegen.

Dat melden Amerikaanse media die al de software al getest hebben.

Nuance levert al jaren spraakbesturing op diverse niveaus in de techwereld. Nina is de naam van een nieuwe digitale assistent die te gebruiken is met spraakbesturing. De software werkt net als Siri van Apple zelf.

Het verschil is dat Nina beschikbaar is voor derden om te gebruiken in hun eigen apps. Siri zit verwerkt in iOS zelf. Als voorbeeld geeft Nuance een bank met een app voor internetbankieren. Gebruikers kunnen dan door middel van spraak vrij ingewikkeld transacties uitvoeren.

Concurrentie

Ook leert Nina, net als Siri, van de gebruiker. Na verloop van tijd zal de software steeds beter opdrachten kunnen uitvoeren. Volgens onder meer The Verge voldoet Nina aan de hoge verwachtingen geschapen door Siri.

Nuance denkt overigens niet dat Nina direct concurreert met Siri omdat beide spraakbesturingssystemen zich in andere delen van iPhones bevinden. Nuance lijkt niet te verwachten dat Apple snel zelf software zal gaan leveren aan ontwikkelaars van apps.

Samsung heeft in de Galaxy S III onlangs ook spraakbesturing verwerkt onder de naam Voice S.

Samenwerking

Er gaan overigens al tijden geruchten over een samenwerking tussen Nuance en Apple. Zo zou het spraakbesturingsbedrijf een deel van de techniek voor Siri leveren. Onlangs werden in de code van Mac OS X nog verwijzingen naar Nuance gevonden.

Nuance biedt een softwarepakket en ondersteuning aan grote bedrijven die Nina in hun app willen verwerken.

Door: Colin van Hoek
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Kickstarter

Op Kickstarter staan de leukste en gekste gadgets waarvoor ontwikkelaars proberen geld op te halen. Van een koraalrobot tot een sensor die vertelt wanneer je plant water nodig heeft.

Bekijk het overzicht

Galaxy S4 Mini

Er zijn foto's gelekt van wat waarschijnlijk de Galaxy S4 Mini is.

Bekijk de beelden

Buigbare tv

Samsung heeft een patent aangevraagd op een flexibele tv die gebruikers zelf kunnen buigen.

Bekijk details en afbeeldingen