Gepubliceerd: 
Laatste update: 
22 juni 2012 12:51
22 juni 2012 12:51

Sony investeert fors in beeldsensoren

TOKIO - Sony gaat fors investeren in de productie van beeldsensoren voor digitale camera's, tablets en smartphones.

Foto:  AFP

Het concern maakte vrijdag bekend daar zo'n 80 miljard yen, ofwel 800 miljoen euro, in te steken.

De investering komt vooral ten goede aan de bestaande beeldsensorenfabriek in Nagasaki. Dankzij de aanleg van nieuwe productielijnen gaat de fabriek naar verwachting zo'n 60.000 sensoren per maand produceren.

Sony is op zoek naar nieuwe manieren om de omzet en winst op te krikken, nu de vraag naar onder meer televisies te lijden heeft onder buitenlandse concurrentie, onder meer van Samsung. Bronnen rond Sony meldden vrijdag overigens dat het bedrijf binnenkort gaat samenwerken met concurrent Panasonic voor de productie van een nieuwe generatie OLED-televisies.

Door: ANP
  • Deel:

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Microsoft Surface Pro

In tegenstelling tot de reguliere Surface is op de Surface Pro wel de volledige versie van Windows 8 te gebruiken. 

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review

iPad-toetsenbord

Logitech heeft een volwaardig toetsenbord gemaakt voor de iPad dat speciaal gericht is op scholen.

Bekijk foto en lees verder

Supersnel laden

Een 18-jarige scholiere is erin geslaagd een apparaatje te ontwikkelen dat telefoons in 30 seconden kan opladen.

Lees verder

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app