'Windows 8-update kost 15 dollar'

Laatste update:  15 mei 2012 15:37 info

AMSTERDAM – Microsoft zal iedereen die na 2 juni een Windows 7-pc koopt een update naar Windows 8 aanbieden voor 15 dollar.

Foto:  Microsoft

Dat melden bronnen binnen Microsoft een Winsupersite.com.

Het is gebruikelijk dat Microsoft een dergelijke update beschikbaar stelt omdat de verkopen van Windows-pc’s anders in de maanden voor de lancering van een nieuw besturingssysteem flink teruglopen.

Pc’s die gekocht zijn na 2 juni kunnen dus voor 15 dollar updaten naar Windows 8. Deze nieuwe versie wordt in de herfst verwacht. De update van Windows Vista naar Windows 7 was overigens gratis voor recent aangeschafte computers.

Niet gratis

Superwinsite denkt dat de update nu niet gratis is omdat Microsoft slechts twee versies als update aanbiedt en niet per se de versie die het meest past bij de huidige Windows 7-variant. Hierdoor krijgen consumenten al snel de duurdere Windows 8 Pro-variant in plaats van een goedkopere versie.

Microsoft brengt de laatste testversie van Windows 8 in juni uit. De zogenoemde release preview volgt op de bètaversie die in februari beschikbaar werd en is de laatste fase voor de uiteindelijke lancering van het besturingssysteem.

De losse prijs voor Windows 8 is nog niet bekend.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Coolpix A

Nikon heeft in de Coolpix A een spiegelreflexsensor verwerkt waardoor het kleine toestel heel goede foto's maakt. Toch zijn er flinke concessies gedaan.

Lees de review
Banner NUjournaal Tech

iPad-toetsenbord

Logitech heeft een volwaardig toetsenbord gemaakt voor de iPad dat speciaal gericht is op scholen.

Bekijk foto en lees verder

Supersnel laden

Een 18-jarige scholiere is erin geslaagd een apparaatje te ontwikkelen dat telefoons in 30 seconden kan opladen.

Lees verder

Whatsapp-concurrent

Whatsapp heeft er een concurrent bij: Google heeft een nieuwe app met de naam Hangouts gelanceerd.

Lees alles over de app

Kickstarter

Op Kickstarter staan de leukste en gekste gadgets waarvoor ontwikkelaars proberen geld op te halen. Van een koraalrobot tot een sensor die vertelt wanneer je plant water nodig heeft.

Bekijk het overzicht