Computer-pionier Tramiel (83) overleden

Laatste update:  10 april 2012 00:20 info

LOS ANGELES - Computer-pionier Jack Tramiel is zondag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt.

Foto:  Thinkstock

Dat schrijft de Amerikaanse krant The Wall Street Journal maandag.

Tramiel is de oprichter van Commodore International, het bedrijf dat verantwoordelijk is voor de Commodore 64. Die werd in de jaren '80 gemaakt en is de meest verkochte personal computer aller tijden.

De geboren Pool, die als kind het concentratiekamp van Auschwitz overleefde, verhuisde na de Tweede Wereldoorlog naar de Verenigde Staten. Daar legde hij zich toe op de ontwikkeling van typemachines en elektronische rekenmachines en later dus computers.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Grootste led-tv

De grootste led-tv ter wereld is vanaf vandaag te koop in Nederland. De televisie heeft een diameter van 229 centimeter.

Lees verder en bekijk foto's
Banner NUjournaal Tech

Screenshots gelekt

Er zijn video's en screenshots van Windows 8.1 online verschenen. Er zijn nieuwe apps en nieuwe ontwerpen te zien.

Bekijk de beelden

Camera-apps

Er worden miljoenen foto's gemaakt met smartphones, maar wat zijn nu de beste en leukste iPhone-apps om nog betere plaatjes te schieten?

Bekijk de beste apps

Raam besturen

Met een speciaal soort folie is het mogelijk de transparantie van een raam te besturen met een app. 

Bekijk foto's en een video

Tablet Z

De Xperia Tablet Z van Sony is waterdicht en de dunste tablet tot nu toe, maar heeft ook een fors prijskaartje. Is de tablet het waard?

Lees de review