'Huawei komt met quadcore-smartphone'
AMSTERDAM – Tijdens mobieltjesbeurs Mobile World Congress (MWC) eind februari in Barcelona zal Huawei een quadcore-smartphone introduceren. Dat stellen diverse smartphoneblogs.
De Chinese smartphonemaker heeft laten weten dat het op 26 februari, tijdens een persconferentie op de MWC, een nieuw toestel zal introduceren met de naam Ascend D1 Q.
Verschillende blogs zijn het er inmiddels over eens dat de ‘Q’ in de naam van de telefoon voor ‘quadcore’ moet staan. Zo stelt het Japanse Ameblo.jp dat Huaweis nieuwe toestel een vierkoppige processor zou kunnen hebben en hoe dan ook wordt ondergebracht in de high-end ‘Diamond’-lijn van de Chinese fabrikant.
Ascend
Deze smartphonelijn is een nieuwe serie van Huawei, waarmee de fabrikant de markt voor high-end toestellen wil veroveren. Op de MWC worden de eerste toestellen in de lijn onthuld. Als de Ascend D1 Q inderdaad op een quadcore-processor draait, zal het vermoedelijk om een Tegra 3-chip van Nvidia gaan.
Tijdens gadgetbeurs CES in Las Vegas toonde het Chinese bedrijf wel al even de Ascend P1 S, de dunste smartphone tot nu toe. Bovendien liet Steven Gray, topman bij Huawei, in augustus in een gesprek met NU.nl al indirect weten dat de high end-toestellen ook naar Europa zullen komen. Hij sprak toen van een 'wereldwijde' strategie.

Startpagina