Apple wil alsnog verbod op Galaxy Tab in Nederland

Laatste update:  15 december 2011 11:19 info

DEN HAAG - Apple en Samsung staan donderdag weer tegenover elkaar in de Haagsche rechtbank. Apple wil alsnog een verbod op de Galaxy Tab en beschuldigt Samsung van verzinsels om de Galaxy Tab op de iPad te laten lijken.

Foto:  AFP

Dat wordt duidelijk tijdens de zitting waarbij NU.nl aanwezig is.

In het pleidooi trok de advocaat van Apple flink van leer tegen Samsung. Een Haagsche voorzieningsrechter bepaalde eind augustus dat de Galaxy Tab in Nederland niet verboden wordt op basis van het modelrecht.

Apple is het niet met de uitspraak eens en ging in hoger beroep. Volgens het bedrijf heeft Samsung beperkingen aan het ontwerpen van een tablet verzonnen om zo de Galaxy Tab zo veel mogelijk op de iPad te laten lijken.

Bovendien maakt Samsung zich volgens Apple schuldig aan het ‘mozaïeken’ van diverse elementen die zouden aantonen dat de iPad niet zo nieuw is als Apple zegt dat het apparaat is. Het samenvoegen van onderdelen van verschillende apparaten om een claim te maken is in het modelrecht niet toegestaan.

Hoeken

“Samsung stelt dat rechte hoeken zorgen voor kleerscheuren, maar dat is verzonnen. Daar is geen enkel bewijs voor. Uit de lucht gegrepen”, aldus de advocaat van Apple. De vrijheid van ontwerpen kan beperkt worden door technische eisen. Volgens Apple is dat bij ronde hoeken niet het geval.

Ook bijvoorbeeld de positionering van onderdelen als camera’s en microfoons vormt volgens Apple geen beperking. “Dat deze elementen erin moeten zitten, betekent niet dat het ontwerp en de plek van te voren vast staan.”

Concessies

Volgens Apple heeft het bedrijf zelfs concessies gedaan aan de functionaliteit ten behoeven van het uiterlijk van de iPad. “Apple is een design first-bedrijf. Het ontwerp staat voor de functionaliteit. Mensen liggen ’s nachts in de rij voor Apple Stores omdat de producten zo mooi zijn”, aldus de advocaat in zijn pleidooi.

Apple heeft besloten geen rand aan de tablet toe te voegen waardoor het scherm op dezelfde diepte ligt als een eventuele rand. Hierdoor is het scherm kwetsbaarder voor krassen als de tablet wordt neergelegd, stelt Apple.

“Het ontwerp werd veel kwetsbaarder en fragieler, juist niet technisch of functioneel. En dus heeft Samsung geen reden dit te kopiëren.”

Uniek

Samsung stelde in een eerdere rechtszaak, waarna de Galaxy Tab niet verboden werd, dat het design van de iPad niet zo uniek is als Apple wil doen geloven. “Samsung haalde daarvoor 113 modellen aan en combineerde allerlei individuele elementen om aan te tonen dat de iPad niet nieuw is. Dat is mozaïeken en dat mag niet in het modelrecht”, meent de advocaat van Apple.

Het bedrijf wil dat de Galaxy Tab en iPad 1 op 1 vergeleken worden. Het gaat om de algemene indruk, vindt het bedrijf. “Bij het vergelijken van de iPad met eerdere apparaten moet ook 1 op 1 vergeleken worden.” Volgens de advocaat wordt dan duidelijk dat de tablet van Apple uniek is.

De advocaat omschrijft de iPad als “een verstilde vijver waaruit beelden naar boven worden getoverd. Met een helder oppervlak en zeer smalle rand.”

Later op donderdag zal Samsung een pleidooi houden. De rechter doet naar verwachting pas later uitspraak.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

Pepperspray

Duits bedrijf lanceert iPhone-hoesje met ingebouwd busje pepperspray.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Tech

Pc-markt

Het is een onrustige tijd voor de Nederlandse pc-markt. Vooral Acer ziet het marktaandeel hard dalen. Onze datajournalist maakte een aantal overzichtelijke infographics.

Lees verder

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video

Ultrabooks op CES

Als het aan Intel ligt, wordt 2012 het jaar van de ultrabooks. NU.nl bezocht gadgetbeurs CES en bekeek de nieuwste en toekomstige modellen.

Bekijk de video

Xperia S

De Xperia S van Sony heeft bijzonder goede specificaties, maar maakt het toestel dit ook in de praktijk waar? NU.nl testte de telefoon kort tijdens CES.

Bekijk de video

Lees verder