'Lek in Androids gezichtsherkenning'
AMSTERDAM - De functie op de Samsung Galaxy Nexus waarmee het toestel alleen met het gezicht van de gebruiker ontgrendeld kan worden, is makkelijk te hacken.
Foto: AFP
Het is mogelijk om met een foto op een ander toestel de telefoon te unlocken. Dat blijkt uit een video van een blogger. Het filmpje laat een Galaxy Nexus zien die draait op Android 4.0, ook wel bekend als Ice Cream Sandwich. De blogger, SoyaCincau, zet een digitale foto van zichzelf voor de Nexus waarna het toestel ontgrendeld wordt.De blogger zegt dat het niet om een truc gaat.
Een woordvoerder van Google laat tegenover website CNET weten dat de functie experimenteel is. “ Zelfs de interface waarschuwt gebruikers dat Face Unlock minder veilig is dan een PIN of wachtwoord.” Daarnaast waarschuwt Face Unlock ook dat iemand die op de gebruiker lijkt de telefoon kan ontgrendelen, aldus Google.
Vorige maand twitterde een andere blogger al dat de gezichtsherkenningsfunctie makkelijk te hacken is door middel van een foto. Een medewerker van Android ontkende dat toen.

Startpagina