HP zet tablet-kaarten zowel op Microsoft als WebOS

Laatste update:  20 augustus 2010 18:08 info

AMSTERDAM - HP lanceert in het begin van 2011 een tablet die draait op het door Palm ontwikkelde besturingssysteem WebOS. Een Windows-tablet verschijnt ergens "in de nabije toekomst".

Dat berichtte de Amerikaanse computergigant donderdag (lokale tijd) bij de bekendmaking van de derdekwartaalcijfers. Naar verwachting richt HP zich met Windows 7-tablets op de zakelijke markt, terwijl consumenten WebOS voorgeschoteld zullen krijgen.

HP kocht de mobieltjesmaker Palm in april voor 1,2 miljard dollar. Hoewel de verkoop van Palmtoestellen kwakkelde, maakte WebOS indruk.

Dell

HP hoopt net als Lenovo, Dell, LG en ASUS een graantje mee te pikken van de hype die de iPad los heeft gemaakt - hoewel nog geen van die bedrijven al daadwerkelijk een tablet in de aanbieding heeft. Apple verkocht binnen 80 dagen 3 miljoen iPads, iets wat een bedreiging vormt voor de verkopen van laptopproducenten als HP.

Naast Windows-, WebOS- en Apple-tablets liggen er nog een twee belangrijke concurrenten in het verschiet. Ten eerste Google, dat zowel Android, als Chrome OS in kan zetten als tablet-besturingssysteem. Tot slot stapelen de bewijzen zich op dat RIM, maker van de Blackberry, een tablet aan het ontwikkelen is.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video
Banner NUjournaal Tech

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties