'Nieuwe iPhone uitgelekt'

Laatste update:  19 april 2010 19:35 info

AMSTERDAM - Een prototype van een nieuw model van de iPhone zou zijn uitgelekt. Gadgetblog Gizmodo zegt te beschikken over een exemplaar dat is gevonden in een bar in Redwood City, een niet ver van Apples hoofdkwartier in Cupertino.

Foto:  AFP

Het toestel, dat gecamoufleerd zou zijn geweest als een bestaand model van de iPhone, maakte volgens Gizmodo gebruik van iPhone OS 4, de nieuwe besturingssoftware die Apple onlangs presenteerde. Het apparaat werd echter op afstand door Apple gedeactiveerd voordat Gizmodo dat zelf kon testen.

Het blog - dat enkele video's van de telefoon publiceerde -  haalde het apparaat daarom maar uit elkaar, om te kunnen berichten over de technische specificaties. De nieuwe iPhone, met aluminium behuizing, zou beschikken over een camera aan de voorkant van de telefoon, zodat videobellen mogelijk wordt. De lens van de camera aan de achterkant is groter, en zou worden vergezeld door een flitser.

Batterij

Het toestel heeft volgens Gizmodo een iets kleiner scherm dan de huidige iPhone, maar dat zou wel een hogere resolutie hebben. In de telefoon zit een batterij die duidelijk groter is dan die in de bestaande modellen, wat duidt op een langere levensduur. Het toestel zelf is iets dunner en rechthoekiger dan de iPhone 3GS.

Gestolen

De doorgaans goed ingevoerde blogger John Gruber, die nieuws en geruchten rond Apple op de voet volgt, bevestigt op zijn website dat het bedrijf inderdaad een iPhone kwijt is, die het zou beschouwen als 'gestolen'.

Rechtszaak

Het is goed mogelijk dat Gizmodo een rechtszaak boven het hoofd hangt, zeker als de site de telefoon inderdaad heeft gekocht van de 'vinder', zoals Gruber beweert.

Apple staat bekend om zijn geheimzinnigheid over nieuwe producten en zijn keiharde juridische aanpak van lekken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video
Banner NUjournaal Tech

Ultrabooks op CES

Als het aan Intel ligt, wordt 2012 het jaar van de ultrabooks. NU.nl bezocht gadgetbeurs CES en bekeek de nieuwste en toekomstige modellen.

Bekijk de video

Xperia S

De Xperia S van Sony heeft bijzonder goede specificaties, maar maakt het toestel dit ook in de praktijk waar? NU.nl testte de telefoon kort tijdens CES.

Bekijk de video

Lees verder

NUzakelijk-app

Download nu de NUzakelijk-app!
Apple
Android

Lees verder

Tv-geweld

Tijdens gadgetbeurs CES struikelden de grote tv-fabrikanten over elkaar heen met aankondigingen en onthullingen. NU.nl maakte een videoreportage over dit tv-geweld.