Gps leidt tot veel nieuwe snufjes

Laatste update:  3 maart 2010 17:36 info

BRUSSEL - Door nieuwe gps-toepassingen staan mensen nog heel wat handigheidjes te wachten.

Een zeeman die overboord slaat, kan door nieuwe gps-technieken snel worden teruggevonden door het schip.

Dat bleek woensdag in Brussel, waar de Europese Commissie veertig nieuwe gps-snufjes presenteerde. De toepassingen zijn ontwikkeld met ongeveer 150 miljoen euro EU-subsidie.

Nieuwe technieken zijn er ook voor lokale weersvoorspellingen en het terugvinden van weggelopen demente ouderen.

Speurhonden

Reddingsdiensten kunnen voortaan met gps-techniek zien of speurhonden een stukje van een terrein hebben overgeslagen bij het snuffelen.

''Deze nieuwe middelen geven burgers een veelheid aan sociale, milieu-, veiligheids- en economische voordelen'', zei EU-commissaris Antonio Tajani (Industrie).

Satellieten

Sommige toepassingen bestaan al, maar zijn volgens hem effectiever zodra de EU de eigen gps-satellieten in de lucht heeft hangen.

Het Europese satellietsysteem Galileo moet vanaf 2014 signalen uitzenden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

Gamejournaal

Met deze week de heropstanding van True Crime: Hong Kong en releasedata voor de nieuwe Ridge Racer.

Bekijk video
Banner NUjournaal Tech

Ultrabooks op CES

Als het aan Intel ligt, wordt 2012 het jaar van de ultrabooks. NU.nl bezocht gadgetbeurs CES en bekeek de nieuwste en toekomstige modellen.

Bekijk de video

Xperia S

De Xperia S van Sony heeft bijzonder goede specificaties, maar maakt het toestel dit ook in de praktijk waar? NU.nl testte de telefoon kort tijdens CES.

Bekijk de video

Lees verder

NUzakelijk-app

Download nu de NUzakelijk-app!
Apple
Android

Lees verder

Tv-geweld

Tijdens gadgetbeurs CES struikelden de grote tv-fabrikanten over elkaar heen met aankondigingen en onthullingen. NU.nl maakte een videoreportage over dit tv-geweld.