Gisteq lanceert externe geotag-stick

Laatste update:  15 december 2009 15:59 info

Nieuwe video- en fotocamera’s hebben steeds vaker een geotagging-functie aan boord, waarmee naderhand precies is te zien waar de (rol)prenten geschoten zijn. Dankzij de nieuwe PhotoTrackr Mini DPL900 zijn ook oudere camera’s van deze functie voorzien.

De DPL900 van Gisteq is zeker niet de eerste externe geotagger. Zo bracht hetzelfde bedrijf eerder al de DPL700 uit. Maar de nieuwe taggingmodule voorziet wel in een paar extra functies. Zo kan de nieuwe geostick nu ook gebruikt worden om raw-bestanden van een locatielabel te voorzien.

Verder heeft Gisteq de gps-chip opgewaardeerd, waardoor deze nu sneller de juiste locatie zou bepalen. Daarnaast is de DPL900 niet alleen compatibel met Windows-pc’s, maar ook met Mac-computers.

Om de geostick te gebruiken, hoeft men hem niet op de camera aan te sluiten. Wel moeten de klokken van de camera en de DPL900 gelijk staan. De tagger houdt vervolgens constant bij waar de gebruiker zich bevindt. Deze informatie wordt later automatisch aan de foto’s en video’s gekoppeld, zodra de camera en DPL900 op de pc worden aangesloten.

De geografische data zijn met de DPL900 ook te koppelen aan fotobestanden in het raw-formaat. Daarvoor is echter wel een update nodig, laat Gisteq weten. Het bedrijf vraagt zo’n 13 euro voor de upgrade. Ook is er een SportTracks-update beschikbaar voor zo’n 4 euro. De DPL900 zelf is in Nederland verkrijgbaar voor 69 euro.
 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Internet

Lees al het nieuws op het gebied van internet

Gamejournaal

Diablo 3 heeft in de eerste 24 uur 3,5 miljoen exemplaren verkocht en is daarmee de snelst verkopende PC-game ooit.

Bekijk video
Banner NUjournaal Tech

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties