rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Iraanse filmregisseur wint vrijheidsprijs

Uitgegeven: 26 november 2009 07:06
Laatst gewijzigd: 26 november 2009 07:06

LONDEN - De Iraanse filmregisseur Mohsen Makhmalbaf (52) heeft woensdag in Londen de Freedom to Create Prize ontvangen. Makhmabaf, die de Iraanse oppositie steunt, is vooral bekend van zijn film Kandahar over Afghanistan uit 2001.

Makhmalbaf droeg de prijs op aan de vooraanstaande Iraanse geestelijke en mensenrechtenactivist Hossein Ali Montazeri.

De Freedom to Create Prize werd voor de tweede keer vergeven. De prijs is bedoeld voor kunstenaars die hun talent gebruiken om 'open samenlevingen' te creëren.

Makhmalbaf verliet Iran vijf jaar geleden omdat hij en zijn familie in de gevangenis dreigden te belanden vanwege zijn films, die kritisch zijn over het Iraanse bewind.

Vanuit Afghanistan, India en Tadzjikistan zette hij zijn carrière voort en bleef hij films maken over Iran, maar dan van buitenaf.

© ANP

Overig nieuws

Film van de dag

Sleepless in Seattle

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes is maandag in Engeland in première gegaan. Jude Law en Robert Downey Jr gingen de rode loper over.

Bekijk video

Clash of the Titans

De trailer van ‘Clash of the Titans’ is nu online te bekijken. De film draait 1 april 2010 in de bioscopen.

Bekijk video