Verbazing en vreugde bij Koolhoven

Laatste update:  14 oktober 2009 20:37 info

AMSTERDAM - Regisseur Martin Koolhoven van de film Oorlogswinter is verbaasd en verheugd dat zijn film wordt ingezonden naar de Oscarcompetitie.

Foto:  ANP

Dat liet hij woensdag weten. Aanvankelijk wilde de organisatie die Nederlandse films afvaardigt (Holland Film) The Silent Army insturen, met Marco Borsato in de hoofdrol.

Maar die film is een hermontage van Wit licht en de Oscarcommissie wenst alleen originele films te beoordelen.

Holland Film trok daarom de eerste inzending in en haalde Oorlogswinter van de reservebank. ''Ik wist niet eens dat dat mocht, dus ik ben zeer verbaasd'', aldus Koolhoven.

''Ik had Holland Film eerder al gezegd dat afgeleide versies van films niet mochten worden ingestuurd, maar daar deden ze toen niets mee. Ik behoorde overigens niet tot de mensen die officieel bezwaar maakten tegen de aanvankelijke inzending.''

Winter in Wartime

Winter in Wartime, zo luidt de Engelstalige naam van de Nederlandse inzending. Omdat de film voor andere landen al was ondertiteld, hoeft Koolhoven niet als een dolle allerlei maatregelen te nemen om de film gereed te maken voor verzending naar het filmkeurkorps in Los Angeles.

Koolhoven acht de kans dat hij aan het langste eind trekt vooralsnog gering. ''Elk land mag een film inzenden en daar zijn zeker goede bij. België bijvoorbeeld heeft De helaasheid der dingen afgevaardigd."

Selectie

In december maakt de Oscarorganisatie eerst een selectie naar negen en daarna naar vijf films. Koolhoven wil dat proces eerst maar eens afwachten.

Hij noemt het heel sneu voor de makers van The Silent Army. ''Maar zij hebben de regels ook gelezen dus voor hen kan het niet totaal onverwacht zijn geweest. Ze wisten dat een hermontage niet mocht worden ingezonden.''

Erg jammer

Regisseur Jean van der Velde van The Silent Army vindt ''het heel erg jammer'' dat zijn film buiten de boot is gevallen.

Hij hoopte de film over kindsoldaten in Afrika via de Oscar-organisatie onder de aandacht te brengen van filmfestivals en -distributeurs. ''Het gaat over een oorlog die nog steeds voortduurt.''

Van der Velde meent dat Holland Film ''zorgvuldig en goed'' heeft gehandeld. ''Ze hebben altijd open kaart gespeeld en ze zijn erin geslaagd om een andere film in te sturen. Als een film afgewezen wordt, had het ook helaas pindakaas kunnen zijn.''

Borsato

Marco Borsato heeft zich een sportieve verliezer getoond. "Oorlogswinter is een fantastische film die ik alle succes gun als Nederlandse afvaardiging voor de Oscars!", schrijft de zanger woensdag op Twitter.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Filmnieuws nieuws

Eerder

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes is maandag in Engeland in première gegaan. Jude Law en Robert Downey Jr gingen de rode loper over.

Bekijk video

Clash of the Titans

De trailer van ‘Clash of the Titans’ is nu online te bekijken. De film draait 1 april 2010 in de bioscopen.

Bekijk video