The Wild - Steve 'Spaz' Williams (trailer)
Weinig origineel animatie-avontuur haalt dankzij een handvol aardige grappen net een voldoende.
)
)
Bekijk trailer: Modem/ Breedband
Computeranimatiefilms overspoelen deze zomer de bioscoop, en de meeste ervan worden bevolkt door pratende dieren. Dat was bij traditionele animatiefilms ook al meestal het geval. Maar goed, na het succesvolle Ice Age 2 hebben we deze week The Wild, en later deze zomer Over the Hedge (dieren in de voorstad) en Cars, een Pixarfilm waarin het voor de verandering eens auto's zijn die praten.
Het meest opmerkelijke aan The Wild (van Disney) is dat de film zoveel op Madagascar (van aartsrivaal Dreamworks) lijkt, dat hij net zo goed Madagscar 2 of 'Madagascar Revisited' had kunnen heten. Ook in The Wild is sprake van verwende dieren uit een Newyorkse dierentuin, die met hun afgestompte instincten per ongeluk in de echte wildernis belanden en daar totaal niet op zijn ingesteld.
Bedrijfsspionage
The Wild een 'rip off' van Madagscar noemen zou kortzichtig zijn: dat suggereert dat de film snel in elkaar zou zijn gezet na het succes van Madagscar vorig jaar. Onmogelijk, aangezien het maken van een (computer)animatiefilm jaren vergt. Maar in die jaren dat Madagscar en The Wild tegelijk in voorbereiding waren moeten er loslippige werknemers zijn geweest, of proefschetsen zijn overgewaaid. Bedrijfsspionage komt tenslotte vaker voor.
Toen Pixar (deels Disney) met de kevers van A Bug's Life bezig was, kwam Dreamworks ineens met de mieren van Antz. En na het succes van Pixar's Finding Nemo kwam Dreamworks een jaar later met de onderwaterwereld van Sharks Tale. En nu weer twee jungle-avonturen kort na elkaar, dat kan geen toeval zijn. De vraag is wat de beide studio's winnen met deze vergelijkbare projecten- er zit altijd een verliezer bij. Want waarom zou je een bioscoopkaartje betalen voor een kopie?
Riool-alligators
Maar goed, The Wild begint dus in de New York Zoo waar vader leeuw zijn welp kwijtraakt (zoals vader vis zijn zoontje kwijtraakte in Finding Nemo, want The Wild heeft weinig originele ideeën). Zoonlief blijkt ingescheept voor vertrek naar de echte jungle, dus waagt vader leeuw met wat dierenvrienden de helse tocht door nachtelijk New York. 'The City that never sleeps' blijkt die nacht opvallend verlaten, en met behulp van riool-alligators wordt de haven bereikt. De boot met welp aan boord blijkt al verdwenen, dus wordt met een veerpont de achtervolging ingezet. En in de jungle aangekomen blijkt vader leeuw niet echt de dappere oerwoudkoning die hij beweerde te zijn.
Ook dat laatste komt bekend voor uit Madagscar, net als een neurotische giraf, maar The Wild zet er wel weer een leuke koala tegenover, die baalt van zijn knuffel-imago. Best een aardige animatiefilm, al zal de overdaad aan slapstick eerder de jongere kijkers aanspreken. Maar origineel is anders.
Het Parool: "wie zit er te wachten op realisme in een kinderfilm, als daar verder niets grappigs, spannends of verrassends tegenover staat?"
De Volkskrant: "het sympathieke maar oppervlakkig scenario van The Wild doet onder voor het meer sprankelende Madagascar"
In 78 zalen

Startpagina