Gepubliceerd: 
Laatste update: 
7 augustus 2012 10:43
7 augustus 2012 10:44

Dreamworks bouwt themapark in China

SHANGHAI - Filmstudio Dreamworks wil een groot themapark bouwen in de buurt van Shanghai, de economische hoofdstad van China.

Foto:  AFP

Er komen bioscopen, winkels, restaurants en hotels te staan.

Ook gaat het complex films produceren. In 2016 moeten de deuren opengaan. Het project kost 20 miljard yuan (ruim 2,5 miljard euro). Dat heeft Dreamworks dinsdag bekendgemaakt.

Disney

Concurrent Walt Disney begon vorig jaar met de bouw van een pretpark bij Shanghai. Bezoekers kunnen daar vanaf 2015 naar binnen.

Dreamworks is in 1994 opgericht door regisseur Steven Spielberg, producent Jeffrey Katzenberg en platenbaas David Geffen.

De filmstudio is vooral bekend van de animatietak, die films als Shrek, Madagascar en Kung Fu Panda heeft gemaakt. Ook Saving Private Ryan, American Beauty, Gladiator, A Beautiful Mind en Sweeney Todd zijn van DreamWorks.

Door: ANP
  • Deel:

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Films van NU

Wat mogen we in mei absoluut niet missen op filmgebied?

Lees meer

Fast & Furious 6

In Amsterdam vond dinsdagavond de première van Fast & Furious 6 plaats. Diverse BN'ers lieten daarbij hun gezicht zien.

Bekijk fotoserie (9)