'Film over Margaret Thatcher te vroeg gemaakt'

Laatste update:  6 januari 2012 22:57 info

LONDEN - De film The Iron Lady had pas na de dood van Margaret Thatcher gemaakt moeten worden. Dat zei de Britse premier David Cameron vrijdag tegen de BBC.

Foto:  ANP

Cameron vindt dat de film oud-premier Thatcher, die de laatste jaren lijdt aan de ziekte van Alzheimer, geen recht doet.

'Het is een film die veel meer over ouder worden en dementie gaat dan over een geweldige premier', aldus Cameron. 'Het is een fantastisch staaltje acteren door Meryl Streep, maar ik vraag mij af waarom we deze film nu al voorgeschoteld moeten krijgen.'

Streep zei in een reactie dat de manier waarop de film Thatcher neerzet, in geen enkel opzicht respectloos is. Volgens de actrice komt Camerons kritiek voort uit het stigma dat op dementie rust, 'waardoor we het smakeloos vinden, en het willen verbergen'. Volgens Streep laat de film het leven zien zoals het is.

Regisseur Phyllida Lloyd liet weten dat het wat haar betreft niet te vroeg is om een film te maken over Margaret Thatcher, omdat het al dertig jaar geleden is dat ze premier werd. The Iron Lady is vanaf 12 januari te zien in de Nederlandse bioscopen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Filmrecensies

Hesher – Spencer Susser

Taped

Woensdagavond ging de Nederlandse thriller Taped in première. NU.nl stond op de rode loper en sprak met de hoofdrolspelers.

Bekijk fotoserie (13)

Zusjes Van Houten

Carice (35) en Jelka (33) van Houten zijn niet meer bang voor grote onderlinge conflicten nu ze samen voor de camera hebben gestaan.

Lees meer