Jongerenjury kiest La piel que habito als beste film in Vlissingen
VLISSINGEN - Een jongerenjury heeft het Spaanse La piel que habito donderdag verkozen tot beste film op het festival Film by the Sea in Vlissingen.
Foto: NU.nl/Henk Ketting
De film van regisseur Pedro Almodóvar wint daarmee de MovieSquad Award, zo maakte de jury bekend in het Arsenaal Theater.
Filminstituut EYE gaat de winnende film promoten onder jongeren.
De jury, die bestaat uit 25 jongeren van tussen de 16 en 23 jaar uit Nederland en Vlaanderen, koos de winnaar uit 12 geselecteerde films uit het hoofdprogramma van het festival.
Plastisch chirurg
La piel que habito gaat over een briljant plastisch chirurg die geobsedeerd is door trauma's uit zijn verleden. Hij probeert die te overwinnen met een medische uitvinding. ''Een zeer vernieuwende film in zijn genre. Als kijker word je telkens op het verkeerde been gezet'', luidt het juryrapport.
Het 13e editie van Film by the Sea vindt plaats van 9 tot en met 18 september. Vorig jaar trok het festival bijna 45.000 bezoekers.

Startpagina