Avatar maakt verkoopverwachtingen deels waar
LOS ANGELES - De Amerikaanse film Avatar heeft de hooggespannen verkoopverwachtingen deels waargemaakt. In Amerika bracht Avatar in het eerste weekend omgerekend 50 miljoen euro op. Dat meldde distributeur 20th Century Fox zondag.
Er was op zo'n 59 miljoen euro gerekend.
Mogelijk trok de film wat minder bezoekers dan verwacht doordat de oostkust van de Verenigde Staten wordt geteisterd door een sneeuwstorm. Wereldwijd bracht de film tot nu toe 161 miljoen euro in het laatje.
Dat is geen record, maar daarmee is het volgens filmblad Variety wel de best verkopende film ooit die geen vervolg op een eerder deel was.
In Nederland bracht de film ruim 1,1 miljoen euro op, bleek maandag uit cijfers van de Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs.
Komt een vrouw bij de dokter
Avatar was in het eerste weekeinde de best bezochte film in de Nederlandse bioscopen en versloeg daarmee Kluuns boekverfilming Komt een vrouw bij de dokter.
Anubis en de wraak van Arghus kwam binnen op de derde plaats, de Elfstedentochtfilm De Hel van '63 van Steven moet genoegen nemen met een vierde plaats.
3D
In de Nederlandse bioscopen met 3D-projectie bezochten 94.678 bezoekers Avatar, een record voor een openingsweekeinde voor 3D-films.
Het vorige record stond op naam van Ice Age 3, de animatiefilm die eerder dit jaar in het eerste weekend 51.805 3D-bezoekers trok.
James Cameron
Avatar, waarin veel digitale animaties worden gebruikt, werd gemaakt door Titanic-regisseur James Cameron en kostte zo'n 175 miljoen euro om te produceren.
De film gaat over een invalide oorlogsveteraan die in de 22e eeuw meedoet aan het Avatarproject, een militaire operatie die hem de kans biedt in een nieuw virtueel lichaam naar de planeet Pandora te reizen.
Hier moet hij kennis opdoen over de Na'vi, een ras dat zich erg verbonden voelt met de natuur.

Startpagina