Night at the Museum 2 – Shawn Levy
Leuk vervolg op Night at the Museum. Ex-suppoost Ben Stiller heeft weer problemen met museumstukken die tot leven komen.
Foto: WENN
Twee en half jaar terug was Night at the Museum een verrassend kassucces. De familiefilm, waarin museumstukken tot schrik van nachtwaker Ben Stiller tot leven komen, bracht wereldwijd in totaal 575 miljoen dollar op.
Dat er een vervolg zou komen is dus geen verrassing, wel dat deze sequel net zo fris uitpakt als het origineel.
Glow in the dark
Ben Stiller speelt opnieuw Larry Daley, die zijn baantje als nachtportier van het Natuurhistorisch Museum in New York heeft verruild voor een eigen bedrijf.
Hij brengt op tv onder meer apparaten als glow in the dark zaklantaarns aan de man. Hij verdient er goed aan, maar heeft geen tijd voor zijn zoon omdat hij altijd aan het bellen en regelen is.
Poppen opgeslagen
Wanneer Larry eindelijk weer eens een bezoekje brengt aan zijn oude werkplek blijkt dat daar veranderingen op stapel staan.
De ouderwetse poppen worden vervangen door moderne hologrammen, om een jonger publiek te trekken. Larry weet dat die poppen ’s nachts tot leven komen – maar hoe moet dat als ze in kisten zijn opgeslagen? Larry reist de kisten dus maar achterna.
Smithsonian
De kisten worden opgeslagen in het Smithsonian Institute in Washington, het grootste museumcomplex ter wereld.
En omdat het magische Egyptische tablet dat museumstukken levend maakt is meegesmokkeld, komt ’s nachts het hele Smitsonian tot leven. Niet alleen de vrienden van Larry, maar ook een hele reeks nieuwe stukken.
Amelia Earhart
Dat Larry bekend is met de werking van het tablet geeft de film vaart, terwijl de aanvulling van oude bekenden met nieuwe museumstukken de grappen fris houdt.
Amy Adams is lekker pittig als vliegenier Amelia Earhart en Bill Hader zet een pedante Generaal Custers neer. Ook de bijdrage van Jonah Hill als gefrustreerde museumwacht is vermakelijk.
Simpel maar slim
Night at the Museum 2 is een mooi voorbeeld van een vervolg dat zich niet allerlei bochten hoeft te wringen om een tweede verhaal te persen uit hetzelfde gegeven.
Het script zit simpel maar slim in elkaar, wisselt actie af met humor en weet ook nog met een fraaie afronding te komen. En die stichtelijke moraal nemen we op de koop toe.
www.nightatthemuseum2.nl/
| Beoordeling: |

Startpagina