Dossier: Egypte

Egypte beschuldigt ngo's van politiek

Laatste update:  8 februari 2012 15:05 info Bekijk op de kaart

Caïro - Egyptische rechters hebben woensdag non-gouvermentele organisaties (ngo's) beschuldigd van ''illegale politieke activiteiten''.

Foto:  AFP

De rechters onderzoeken een zaak waarin ngo's in Egypte illegaal financiële steun kregen uit onder meer de Verenigde Staten.

Enkele tientallen activisten zijn verdachten in de zaak. Onder hen zijn 19 Amerikanen, onder wie de zoon van minister van Transport Ray LaHood. De mogelijke vervolging van de Amerikaanse activisten heeft tot woedende reacties geleid in Washington.

Geen vergunning

Volgens de rechters opereerden de onderzochte ngo's zonder vergunning. Ze hadden bovendien geen maatschappelijk doel, maar zouden ''puur politiek" actief zijn geweest. De activisten werken voor ngo's die opkomen voor de democratie.

Het Witte Huis waarschuwde dat de relatie tussen Egypte en de VS zal verslechteren als de Amerikaanse activisten worden vervolgd. Drie vooraanstaande senatoren in de VS waarschuwden Egypte voor een ''rampzalige breuk'' met Washington. De VS geven al jaren financiële steun aan Egypte, momenteel circa 950 miljoen euro per jaar.

Alles over de gebeurtenissen in Egypte

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Arabische Lente

Alles over de onrust in het Midden-Oosten

Verkiezingen Egypte

Egypte gaat op 23 en 24 mei naar de stembus voor de eerste presidentsverkiezingen sinds de val van Hosni Mubarak.

Achtergrond: Anticlimax dreigt

Alles over de verkiezingen

Omar Suleiman

Omar Suleiman, oud-vicepresident onder het regime van voormalig president Hosni Mubarak, doet toch mee aan de Egyptische presidentsverkiezingen.

Lees verder

Reactie op kritiek

Minister Rosenthal van Buitenlandse Zaken kan zich niet vinden in kritiek van Amnesty International over de internationale respons op de gebeurtenissen in de Arabische wereld.

Lees verder

#jan25

25 januari, de dag waarop in 2011 de achttien dagen-lange Egyptische opstand tegen president Mubarak begon, is uitgeroepen tot een feestdag.

Lees verder

Achtergrond Egypte

De Egyptische revolutionairen weten nog precies wanneer de revolutie hun door de handen begon te glippen.

Lees verder