Dossier: Egypte

Egyptenaren kiezen nieuwe Shura Raad

Laatste update:  29 januari 2012 12:54 info Bekijk op de kaart

CAÏRO - De Egyptische bevolking is zondag naar de stembus gegaan om een nieuw hogerhuis, de Shura Raad, te kiezen. 

Foto:  AFP

De Shura Raad is een raadgevend orgaan met een beperkte macht. De verkiezingen vinden in fases plaats. De tweede fase vindt op 14 en 15 februari plaats.

De opkomst in de hoofdstad Caïro was in de ochtenduren magertjes, in tegenstelling tot de opkomst bij de parlementsverkiezingen. De verkiezingen voor het parlement, de Volksvergadering, waren de eerste sinds het aftreden van president Hosni Mubarak.

270 leden

De Shura Raad bestaat uit 270 leden. Tweederde van de leden wordt gekozen en de rest van de leden wordt aangewezen. Een seculiere partij, de Vrije Egyptenaren, boycot de verkiezingen voor de Shura Raad uit protest tegen 'schendingen van de Egyptische kieswet' door islamistische partijen tijdens de parlementsverkiezingen.

Volgens de Vrije Egyptenaren hebben de islamisten religieuze verkiezingsslogans gebruikt en hebben ze te dichtbij stembureaus campagne gevoerd. De islamisten ontkennen ongepaste slogans te hebben gebruikt en stellen dat niet alleen zij, maar alle partijen te dichtbij de stembureaus campagne voerden.

Grondwet

Als de verkiezingen voor de Shura Raad zijn afgerond dan krijgt het parlement de taak een commissie in te stellen die een nieuwe grondwet gaat schrijven. De Opperste Raad van de Strijdkrachten, die na het vertrek van Mubarak de macht in Egypte overnam, moet vervolgens eind juni de macht overdragen aan een gekozen president.

Alle berichten over Egypte en de onrust in het Midden-Oosten

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Arabische Lente

Alles over de onrust in het Midden-Oosten

Verkiezingen Egypte

Egypte gaat op 23 en 24 mei naar de stembus voor de eerste presidentsverkiezingen sinds de val van Hosni Mubarak.

Achtergrond: Anticlimax dreigt

Alles over de verkiezingen

Omar Suleiman

Omar Suleiman, oud-vicepresident onder het regime van voormalig president Hosni Mubarak, doet toch mee aan de Egyptische presidentsverkiezingen.

Lees verder

Reactie op kritiek

Minister Rosenthal van Buitenlandse Zaken kan zich niet vinden in kritiek van Amnesty International over de internationale respons op de gebeurtenissen in de Arabische wereld.

Lees verder

#jan25

25 januari, de dag waarop in 2011 de achttien dagen-lange Egyptische opstand tegen president Mubarak begon, is uitgeroepen tot een feestdag.

Lees verder

Achtergrond Egypte

De Egyptische revolutionairen weten nog precies wanneer de revolutie hun door de handen begon te glippen.

Lees verder