SP wil snelwegbus naar bedrijfsterreinen

Laatste update:  7 januari 2007 12:38 info

AMSTERDAM - De SP wil in de strijd tegen files een proef lanceren met snelwegbussen. Het plan is volgens de Socialistische Partij een mogelijke oplossing tegen de slechte bereikbaarheid van bedrijfsterreinen.

Foto:  Marc Koot

"Verreweg de meeste bedrijven liggen binnen 2 kilometer van een snelweg, terwijl dáár nauwelijks treinen of bussen komen", aldus SP-Tweede Kamerlid Emile Roemer. "De snelwegbus zou een goed alternatief zijn als ze hoogfrequent, comfortabel en goedkoop is."

Volgens de SP zouden bushaltes aan de snelweg geplaatst moeten worden en zou de bus gevrijwaard moeten blijven van files. "Waar nodig moet de snelwegbus van de vluchtstrook gebruik kunnen maken."

Als vertrekpunt voor de bus noemt Roemer transferia en NS-stations.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl