Salarissen overheid blijven achter bij markt

Laatste update:  21 september 2006 13:01 info

DEN HAAG - Mannen, ouderen en hoogopgeleiden bij de overheid verdienen minder dan hun collega's in de marktsector. Vrouwen en werknemers die jonger zijn dan 25 jaar, verdienen in de collectieve sector echter meer. Dat blijkt uit een donderdag gepresenteerd onderzoek van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken.

Foto:  Inertia Stock

Het algemene beeld geldt echter volgens de onderzoekers niet voor werknemers bij defensie, de rechterlijke macht, politie en waterschappen. Daar is de beloning gemiddeld beter dan in de marktsector. Daarentegen verdienen ambtenaren bij het Rijk, de provincies en gemeenten, leraren en werknemers in de zorg en de welzijnssector minder dan mensen die niet in overheidsdienst zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

Goeroes! (video)

Goeroe Bobby J. Miltenburg vertelt over de fijne kneepjes van feedback geven

Kijk op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

''De vraag is daarom niet óf arbeidsmigranten nodig hebben, maar hoe wij de goede arbeidsmigranten hierheen trekken.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'De ondernemer die het mogelijk maakt om samen één product aan te schaffen heeft goud in handen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Bedrijfsrisico's

De politieke risico's voor het bedrijfsleven zijn het afgelopen jaar toegenomen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Miljoenen

Een Amerikaanse game-ontwikkelaar heeft via de crowfundingsite Kickstarter binnen een dag meer dan een miljoen dollar opgehaald.

Lees verder op NUzakelijk.nl