Britse regering wil zelfdovende sigaretten

Laatste update:  17 september 2006 23:49 info

LONDEN - De Britse regering wil dat tabaksfabrikanten gedwongen worden om zelfdovende sigaretten te gaan produceren. Dat zou de dood van meer dan honderd mensen per jaar als gevolg van brand kunnen voorkomen.

Foto:  ANP

De Britse krant The Sunday Times meldde dat de regering bij de Europese Unie aan het bepleiten is dat er regels komen die 'veilige' sigaretten verplicht stellen in navolging van maatregelen die al in twee Amerikaanse staten van kracht zijn.

Zelfdovende sigaretten gaan na een paar seconden vanzelf uit als er niet aan getrokken wordt. In Groot-Brittanniƫ ontstaan elk jaar meer dan 4000 branden in huizen als gevolg van roken. Gemiddeld vallen daardoor ongeveer 120 doden en 1400 gewonden.

Tabaksfabrikanten hebben volgens de krant al meer dan twintig jaar geleden sigaretten ontwikkeld die vanzelf uitgaan. Zij zouden die nooit op de markt hebben gebracht, omdat zij bang waren voor rechtszaken als er toch brand zou ontstaan. Rokers zouden er ook een vals gevoel van veiligheid door krijgen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl