Aegon betreedt Indiase markt

Laatste update:  7 juli 2006 10:42 info

DEN HAAG - Aegon betreedt de financiële markt in India. De verzekeraar wil samenwerken met het Indiase Religare, onderdeel van de Ranbaxy Promotor Group. De ondernemingen zullen gezamenlijk verzekeringen en beleggingsproducten verkopen, zo liet Aegon vrijdag weten.

Religare heeft 150 kantoren in India. Financiële details van de samenwerking zijn niet bekendgemaakt. Het is de eerste grote stap van Aegon op de Indiase markt.

Aegon is sinds 1997 aanwezig in het land met een aantal agentschappen die geen commerciële activiteiten ondernemen. "We waren al wel vertegenwoordigd in India, maar dat was juist om naar samenwerkingsverbanden voor de lange termijn te zoeken", aldus een woordvoerder.

Bevolking

De verzekeraar ziet groot potentieel in India. Het land heeft een omvangrijke bevolking, een snel ontwikkelende economie en een onderontwikkelde markt voor verzekerings- en beleggingsproducten. Aegon denkt in India vooral levensverzekeringen aan de man te kunnen brengen.

De verzekeraar uit Den Haag kijkt ook naar het opzetten van samenwerkingsverbanden in Zuid-Korea en Japan. Aegon is tot op heden nog niet vertegenwoordigd in deze Aziatische landen. Wanneer er samenwerkingsverbanden komen in deze landen kon de woordvoerder niet zeggen.

Mexico

Een aantal weken geleden maakte Aegon ook bekend dat het zijn belangen in Mexico had vergroot. Hier waren het stijgende welvaartsniveau en de opkomende middenklasse reden om de activiteiten uit te breiden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als je er zelf extreem bovenop gaat zitten, dan geef je de ander ook niet de ruimte om zelf na te denken'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl