Wijn: geen BPM voor ondernemers
DEN HAAG - Ondernemers hoeven straks bij de aankoop van een nieuwe bedrijfsauto geen aanschafbelasting, de zogenoemde BPM, meer te betalen. Dit maakt deel uit van een voorstel van staatssecretaris Wijn van Financiƫn om de autobelasting voor ondernemers te vereenvoudigen.
"Ik heb aan de Tweede Kamer verteld dat ondernemers niet meer die BPM hoeven te betalen", aldus Wijn vrijdag op BNR Nieuwsradio.
Sinds de afschaffing van het grijze kenteken per juli 2005 moeten ondernemers BPM (belasting personenauto's en motoren) betalen. Die heffing, die tot 10.000 euro per auto kan oplopen, kunnen zij later terugvragen bij de Belastingdienst. Omdat die teruggave geregeld lang duurt, leidt dit voorschieten bij sommige ondernemers tot financieringsproblemen.


Startpagina