'Jongeren verliezen aan koopkracht'

Laatste update:  10 januari 2006 08:25 info

AMSTERDAM - De koopkracht van jongeren is de afgelopen vijf jaar afgenomen met vijftien procent. Dat blijkt uit een onderzoek van vakbond FNV dat onder dertigduizend jongeren tussen de 15 en 30 jaar is gehouden. Het onderzoek ziet ook een verschil tussen het inkomen van jongen mannen en vrouwen. Mannen verdienen daarbij drie procent meer. Er zijn meerdere mogelijke verklaringen voor het verschil in inkomen tussen mannen en vrouwen.

Foto:  Interia Stock

Het verschil in inkomen tussen mannen en vrouwen wordt volgens onderzoekers mogelijk veroorzaakt door discriminatie. Een andere mogelijke oorzaak is dat vrouwen zich bij hun eerste baan minder weten te 'verkopen'. Deze achterstand zouden ze op latere leeftijd niet meer in weten te halen.

Het jongerennetwerk FNV Jong kondigt naar aanleiding van het onderzoek aan om trainingen op te zetten voor jonge leden. Zij kunnen daarbij leren hoe zij een arbeidsvoorwaardengesprek moeten voeren. Bij de politiek wil het netwerk aandringen om een wettelijk minimumloon voor iedereen vanaf 18 jaar. Momenteel ligt deze leeftijdsgrens bij 23 jaar. De eerste voorzitter van FNV Jong, Judith Ploegman, maakte maandag haar officiƫle debuut op de nieuwjaarsreceptie van de vakbond.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl