Gepubliceerd: 
Laatste update: 
31 augustus 2012 22:47
31 augustus 2012 22:49

Braziliaanse economie groeit matig

BRASILIA - De Braziliaanse economie is in het tweede kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldde het Braziliaanse statistiekbureau vrijdag.

Brazilië vormt samen met China, India en Rusland de groep belangrijkste opkomende economieën. De groei ligt er de afgelopen tijd, mede door alle economische problemen in Europa en de VS, echter veel lager dan in die andere landen.

Minister van Financiën Guido Mantega gaf in een reactie aan dat hij denkt dat het ergste inmiddels achter de rug is. ''De economie herstelt langzaam'', zei hij. Hij voegde eraan toe dat hij hoopt op een economische groei van 4 procent in 2013.

Analisten rekenen op een groei van 1,7 procent in heel 2012. Vorig jaar viel de groei van de Braziliaanse economie terug tot 2,7 procent, na een vooruitgang met 7,5 procent in 2010.

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Belasting

Een Amerikaanse zakenbankier vindt dat de belasting voor bedrijven helemaal naar nul moet.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Autisten

Het Duitse softwarebedrijf SAP wil voor 2020 honderden autisten opleiden en in dienst nemen.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Prins Bernhard

Wild FM, het radiostation van Prins Bernhard junior, is failliet verklaard door de rechtbank van Amsterdam.

Lees verder op NUzakelijk.nl