Gepubliceerd: 
Laatste update: 
7 augustus 2012 21:43
7 augustus 2012 23:01

Boeing verhoogt prijzen

SEATLLE - Vliegtuigfabrikant Boeing heeft de prijzen van zijn commerciële toestellen met gemiddeld 5,5 procent verhoogd.

Dat maakte het Amerikaanse bedrijf dinsdag bekend. De prijsverhoging houdt volgens Boeing verband met de gestegen kosten van onder meer arbeid en materialen.

Na de prijsverhoging staat het nieuwste Boeing-toestel voor korte tot middellange afstanden, de 737 MAX 8, voor 100,5 miljoen dollar in de catalogus. Een 747-8 jumbojet kost op papier 351,4 miljoen dollar, en de energiezuinige 787-8 moet 206,8 miljoen dollar opbrengen.

De prijzen die met name de grote luchtvaartmaatschappijen daadwerkelijk betalen voor hun vliegtuigen, ligt een stuk lager. Boeing geeft, net als zijn Europese rivaal Airbus, hoge kortingen om klanten aan zich te binden.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUzakelijk column

'Mijn idee is wél dat bankklanten bankadviezen en -aanbiedingen beter kunnen beoordelen als zij wéten waarvoor zij tekenen.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Duitse hypotheek

Voorlopig zal in Nederland geen verkoop van goedkope Duitse hypotheken plaatsvinden.

Lees verder op NUgeld.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Social wifi

De Amsterdamse startup So Wifi wil de Duitse markt betreden.

Lees verder op NUzakelijk.nl