Duitse werkloosheid stabiliseert
NEURENBERG - De werkloosheid in Duitsland is in juli gestabiliseerd op 6,8 procent van de beroepsbevolking. Dat meldde het Duitse federale arbeidsbureau dinsdag.
Foto: AFP
In vergelijking met juni is de werkloosheid wel met 0,2 procentpunt gestegen, waardoor het totaal aantal werklozen deze maand met 7000 naar 2,876 miljoen steeg.
Daarmee was de stijging even marginaal als in de voorgaande maand. Volgens het arbeidsbureau is de stijging van de werkloosheid voornamelijk te wijten aan seizoensinvloeden. Tijdens de zomer loopt de werkloosheid wel vaker op.
Italië
Ook in Italië steeg de werkloosheid, zo blijkt uit de cijfers over juni die dinsdag bekend werden gemaakt. De werkloosheid steeg van 10,6 naar 10,8 procent.
De werkloosheid in het land is daarmee op het hoogste niveau sinds 2004.
Door: NU.nl/Heleen Haverkort


Startpagina