Slibverwerking Noord-Brabant in financieel zwaar weer
AMSTERDAM - Het grootste slibverwerkingsbedrijf van Europa, Slibverwerking Noord-Brabant (SNB), is door derivaten in grote financiële problemen geraakt, zo bericht de Volkskrant donderdag.
Foto: Thinkstock
Het bedrijf heeft in 2006 voor 270 miljoen euro van dit soort verzekeringen afgesloten, schrijft de krant. Door de crisis is de waarde daarvan gedaald naar 61 miljoen euro.
Het eigen vermogen van SNB is hierdoor in een klap negatief geworden. Eerder dit jaar kwam ook woningcorporatie Vestia in de problemen door derivaten. En net als bij Vestia waren deze financiële instrumenten bij SNB juist bedoeld om de risico's te beperken.
Daarnaast kon SNB met de derivaten ook nog eens 19 miljoen euro verdienen. Ook dat is dus uitgebleven. SNB is nu technisch failliet.
Het bedrijf is nu in gesprek met zowel accountant Ernst & Young als Deutsche Bank, de verkoper van de derivaten. Algemeen directeur Marcel Lefferts gaat uit van een goede afloop in 2017, wanneer het derivatencontract met Deutsche Bank afloopt.
Kwalijke suggestie
Het bedrijf ontkent de verliezen niet, maar stelt in een persbericht dat de "kwalijke suggestie" wordt gewekt dat SNB haar zaken financieel niet op orde zou hebben en dat er met te weinig kennis van zaken financiële transacties zijn aangegaan.
"Niets is minder waar", aldus het bedrijf. SNB zegt vooraf uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en zich door tal van deskundige partijen te hebben laten adviseren.
"Op basis van alle relevante feiten heeft besluitvorming plaatsgevonden, in nauwe samenspraak met en onder goedkeuring van de raad van commissarissen en de aandeelhouders." Van een dreigend faillissement is volgens het bedrijf “in het geheel geen sprake”.
SNB heeft bekend gemaakt dat het naar de Raad van de Journlistiek stapt vanwege het bericht.
Door: NUzakelijk/ANP


Startpagina