Uitgegeven: 
Laatste update: 
12 juli 2012 08:06
12 juli 2012 08:20

'Veel vastgoedfondsen schieten tekort'

RIJSWIJK - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft ontdekt dat er nog steeds veel mis gaat bij niet-beursgenoteerde vastgoedfondsen.

Foto:  ANP

De toezichthouder wil aanvullende wetgeving om alle partijen die beleggingen aanbieden aan klanten onder haar toezicht te brengen.

Het gaat met name om beleggingen boven de 100.000 euro bij fondsen die niet aan de beurs genoteerd staan.

Uit onderzoek van de AFM onder 46 fondsen blijken tekortkomingen op het gebied van productaanbod, informatievoorziening en bedrijfsvoering, waardoor deze aanbieders het belang van de klant onvoldoende centraal stellen.

Handhavingsmaatregel

In totaal 67 keer werd een zogenoemde handhavingsmaatregel opgelegd, zoals benoeming van een curator, het wegsturen van bestuurders of intrekking van vergunningen.

De markt telt ongeveer 60.000 particuliere beleggers, die samen circa 5,5 miljard euro hebben belegd. De AFM heeft voor consumenten een checklist opgesteld die moet helpen de potentiële risico’s van beleggingen in dit soort vastgoedfondsen in kaart te brengen.

Door: ANP
  • Deel

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Te donker

Een piloot van Ryanair vond het Griekse eiland Kefalonia 'te donker' om te landen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Voor je het weet escaleert de boel en ligt je reputatie te grabbel.'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Huizenprijs

Koper betaalt 12 procent minder dan vraagprijs woning.

Lees verder op NUgeld.nl