Gepubliceerd: 
Laatste update: 
4 juli 2012 15:02
4 juli 2012 15:23

Weer minder heimwee naar gulden

AMSTERDAM - Het aantal mensen dat terugverlangt naar de gulden is gedaald. Vorig najaar wilde nog een derde terug naar de gulden, nu is dat een vijfde.

Dat blijkt uit een peiling van Ipsos Synovate onder duizend Nederlanders.

Het besluit van de Europese leiders vorige week om banken direct te kunnen herkapitaliseren vanuit het noodfonds heeft Nederlanders echter ook niet meer vertrouwen gegeven in de sterkte van de euro. Sinds april daalt het vertrouwen in de waardevastheid van de munt.

In die maand was het vertrouwen van Nederlanders over de toekomst van muntunie ook positiever dan nu. Toen geloofde nog bijna de helft dat de problemen met de euro binnen drie jaar zouden zijn opgelost. Nu is dat nog maar 39 procent.

Door: Novum
  • Deel:

Eerdere berichten

Bedrijfsleningen

MKB-bedrijven kunnen opnieuw moeilijker aan een lening bij de bank komen.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Startups

De nieuwe startup-accelerator Clever Clover wil vooral investeren in 'leuke projecten'.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

NUzakelijk column

'Terwijl de marges van het midden- en kleinbedrijf zwaar onder druk staan, drukken de banken hun hogere marges er gewoon door heen'

Lees verder op NUzakelijk.nl