Gepubliceerd: 
Laatste update: 
29 juni 2012 01:58
29 juni 2012 01:58

Buschauffeurs Londen staken kort voor Spelen

LONDEN - Buschauffeurs in Londen gaan volgende maand opnieuw meerdere dagen staken. De laatste stakingsdag is op 24 juli en dreigt het verkeer voorafgaande aan de Olympische Spelen ernstig te verstoren.

Foto:  NU.nl/Chris Heijmans

Dat maakte de vakbond Unite donderdag bekend.

De chauffeurs willen extra beloond worden voor het werk tijdens de Olympische Spelen die op 27 juli beginnen. Zij eisen een bonus van 500 pond sterling (ruim 600 euro). Dergelijke deals zijn eerder gesloten met trein- en metropersoneel.

Een staking tijdens de Spelen zou premier David Cameron in verlegenheid brengen. Hij beloofde een betrouwbaar netwerk van openbaar vervoer ondanks de tienduizenden extra bezoekers. Dagelijks gaan in de stad 6,4 miljoen mensen met de bus.

Op 22 juni waren al tienduizend reizigers de dupe van een staking van de buschauffeurs in Londen.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Gisteren

Sociaal ondernemen

De werkgelegenheid bij sociale ondernemingen is sinds 2010 met 25 procent gegroeid.

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

Jan Rotmans kreeg de conceptversie van het SER-Energieakkoord onder ogen. Poldergeploeter, schrijft hij in een column op NUzakelijk.nl.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Creditcard

Positief saldo op creditcard kan meer rente opleveren dan op een spaarrekening.

Lees verder op NUgeld.nl