Uitgegeven: 
Laatste update: 
27 juni 2012 15:32
27 juni 2012 17:18

Vakbond tekent niet voor ingrepen Air France

PARIJS - CGT, de grootste vakbond van Air France-personeel, weigert het reorganisatieplan Transform 2015 van het luchtvaartbedrijf te ondertekenen. Dat maakte de vakbond woensdag bekend.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Transform 2015 voorziet in een schuldenreductie van 2 miljard euro eind 2014. Dat gaat gepaard met het verlies van 5000 banen in de komende anderhalf jaar. Een meerderheid van de bonden moet met de plannen instemmen, wil Air France ze kunnen uitvoeren.

Afgelopen maandag schortten Nederlandse vakbonden het overleg met KLM over de reorganisatie bij zustermaatschappij van Air France op tot na de zomer. Zij zetten vraagtekens bij de omvang van de bezuinigingen die het bedrijf wil doorvoeren.

KLM wil de komende jaren 700 miljoen euro aan kosten besparen. Het bedrijf wil gedwongen ontslagen voorkomen, maar dan moet het personeel wel tot en met 2014 op de nullijn.

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Belasting

Een Amerikaanse zakenbankier vindt dat de belasting voor bedrijven helemaal naar nul moet.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Autisten

Het Duitse softwarebedrijf SAP wil voor 2020 honderden autisten opleiden en in dienst nemen.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Prins Bernhard

Wild FM, het radiostation van Prins Bernhard junior, is failliet verklaard door de rechtbank van Amsterdam.

Lees verder op NUzakelijk.nl