Franse bonden houden 160 protestbetogingen

Laatste update:  29 februari 2012 12:56 info

PARIJS - Vijf grote vakbonden in Frankrijk hebben de krachten gebundeld voor 160 protestbetogingen woensdag tegen de bezuinigingen. In het hele land zijn demonstraties.

Foto:  ANP

In Parijs is een derde van het treinverkeer uitgevallen. De machtige bond CGT verwacht dat ook enkele overheidsdiensten in de middag stil komen te liggen.

De protesten zijn onderdeel van een grotere Europese beweging om druk te leggen op de leiders van de EU-landen bij hun top donderdag en vrijdag in Brussel.

De acties komen 2 maanden voor de presidentsverkiezingen. President Nicolas Sarkozy heeft vorig jaar drie bezuinigingsrondes gehouden en de lonen van veel ambtenaren bevroren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl