Topman Philips loopt klein miljoen mis

Laatste update:  23 februari 2012 10:49 info

AMSTERDAM -Topman Frans van Houten van Philips moest het vorig jaar stellen met een bonus 363.000 euro, terwijl dat 1,3 miljoen euro had kunnen zijn.

Foto:  ANP

Dat bleek donderdag uit het jaarverslag van het elektronicaconcern.

De bonus van Van Houten bedroeg 44 procent van zijn jaarsalaris van 825.000 euro. Dit had 80 procent kunnen zijn als hij de beoogde doelen voor Philips had gehaald. Als de doelen waren overtroffen dan had de bonus kunnen oplopen tot 160 procent van het jaarsalaris.

Het salaris van Van Houten is berekend vanaf het moment dat hij topman werd, op 1 april 2011. Op jaarbasis verdiende hij 1,1 miljoen euro.

Criteria

De variabele beloningen van de Philips-top zijn voor 80 procent afhankelijk van financiële criteria zoals nettowinst, vergelijkbare omzetgroei en vrije kasstroom en voor 20 procent van bepaalde teamdoelstellingen en duurzaamheidscriteria.

Van Houten moest sinds zijn aantreden twee keer een winstwaarschuwing geven.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl