Europa kampt met tekort van elf miljard euro

Laatste update:  8 februari 2012 16:37 info

BERLIJN - De Europese begroting voor dit jaar zit nu al met een tekort van 11 miljard euro.

Foto:  AFP

Dat zegt Europees Commissaris voor de begroting Janusz Lewandowski in een interview met de Financial Times Deutschland van woensdag.

Lewandowski waarschuwt dat hij de 27 EU-lidstaten om meer geld zal moeten vragen. De Europese Unie kreeg vorig jaar een rekening van 15 miljard euro gepresenteerd.

Het ging om uitgaven voor de structuurfondsen, die Europa maar voor een deel kon honoreren. Daarom zit de Unie begin 2012 al met een gat van 11 miljard euro, verduidelijkt de Europees commissaris in de Duitse krant.

Inflatie

De commissaris wijst erop dat de lidstaten de begroting voor dit jaar met slechts 1,86 procent tot 129 miljard euro optrokken. Dat is lager dan de inflatie en minder dan de EU vroeg, benadrukt Lewandowski.

De verklaringen komen op een moment dat binnen Europa een discussie woedt over verdere economische groei en het vergroten van de concurrentie. Een van de voorstellen om dit te verwezenlijken is een betere toewijzing van de Europese structuurfondsen.

De lidstaten moeten het dit jaar verder eens worden over het kader voor de EU-begroting voor de periode 2014-2020. Nu sommige landen weigeren meer bij te dragen voor Europa, dreigt dit een moeilijke discussie te worden.

Lees alles over de schuldencrisis

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl