DNB tegen splitsing van banken

Laatste update:  2 februari 2012 19:47 info

AMSTERDAM - De Nederlandsche Bank (DNB) ziet een gedwongen splitsing van banken, in nutsbanken en zakenbanken, niet zitten.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit een donderdag gepubliceerd interview van het Financieele Dagblad met DNB-directeur Jan Sijbrand (Toezicht).

Volgens Sijbrand is er niet genoeg financiering voor de Nederlandse zakenbanken die zo zouden ontstaan.

''Het is een onmogelijke structuur. In een dergelijk systeem zijn er enkele veilige nutsbanken en een moeilijk te financieren restbank. Dat moet je absoluut niet doen.''

Handelsnatie

Handelsfinanciering en kredieten aan multinationals zouden door een splitsing in het gedrang komen, stelt de DNB-directeur. ''Een splitsing kan in sommige landen wellicht werken, maar voor een handelsnatie als Nederland werkt het absoluut niet.''

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl