EU-top focust op economische groei

Laatste update:  30 januari 2012 12:04 info

BRUSSEL - De Europese leiders komen maandagmiddag in Brussel bijeen om te praten over het scheppen van banen.

Foto:  ANP

Na de reeks toppen de afgelopen tijd over besparingen en hervormingen, wordt nu gefocust op het stimuleren van de economie als uitweg uit de crisis.

Europees president Herman Van Rompuy nodigde de regeringsleiders en staatshoofden uit voor overleg over de bestrijding van de jeugdwerkloosheid, ondersteuning van het midden- en kleinbedrijf met Europese fondsen en het versterken van de gemeenschappelijke markt.

In dat verband zal Nederland pleiten voor een snel besluit over het nieuwe EU-patent.

Informeel

Van Rompuy noemt de top informeel, waarmee hij laat doorschemeren vooral een uitwisseling van standpunten te verwachten in aanloop naar de 'echte' top op 1 en 2 maart.

De top van maandag zal echter niet om de actuele schuldencrisis in de eurozone heen kunnen. Op tafel komt onder meer het verdrag over het permanente noodfonds ESM, dat vanaf juli dit jaar moet voorkomen dat eurolanden bankroet raken.

Daaraan gekoppeld wordt het nieuwe begrotingspact, dat landen dwingt tot begrotingsdiscipline.

Ook zullen de EU-leiders beslissingen moeten nemen over  verdere hulp aan Griekenland. De komende dagen moet  duidelijkheid komen over de gedeeltelijke afschrijving van de Griekse schulden.

Beurzen

De Europese beurzen waren maandag negatief gestemd in afwachting van de Europese top.

"Er heerst een negatieve stemming. In Amsterdam vielen de bedrijfsresultaten van Philips en BinckBank tegen. Verder is het wachten op de zoveelste EU-top. De verwachting is dat die niet veel zal opleveren. Het is vooral wachten op een Griekse schuldendeal'', aldus van Hof Hoorneman Bankiers.

Lees alles over de schuldencrisis

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl