Fitch verlaagt rating 6 eurozonelanden

Laatste update:  27 januari 2012 20:32 info

LONDEN - Fitch Ratings heeft de kredietwaardigheid van zes eurozonelanden bijgesteld, aldus de kredietbeoordelaar vrijdag.

Foto:  ANP

Italië, Spanje, België, Slovenië en Cyprus zagen hun rating 1 tot 2 stappen naar beneden gaan. Over Ierland zei Fitch dat het de kredietverwachting verlaagt, wat er op neerkomt dat de kans groter dan 50 procent is dat dit land zijn status de komende 2 jaar ziet dalen.

Het ratingbureau maakte eind vorig jaar bekend de situatie van de zes landen onder de loep te nemen. Het bureau zei toen al somber te zijn over de vooruitzichten voor de landen. De herziening is nu afgerond.

Fitch zei dat het ''de duidelijke verslechtering van de economische vooruitzichten" in de eurozone had afgewogen tegen de succesvolle inspanningen van de Europese Centrale Bank om de druk op met schulden overladen overheden en commerciële banken te verlichten.

Alles over de schuldencrisis in ons nieuwsdossier

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Alles over de schuldencrisis

NUzakelijk column

'Hoe uniek je idee ook is, het draait om ondernemerschap.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Ondernemersblog

'Waarom werkt hij nu wéér vanuit huis? Wat mag wel en wat niet?'

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Macht

Topmanagers blijken minder naar macht te verlangen dan collega's op lagere functies.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Belastingparadijs

Meer Zuid-Europese bedrijven kiezen om fiscale redenen voor een Nederlandse holding.

Lees verder op NUzakelijk.nl

Pepperspray

Duits bedrijf lanceert iPhone-hoesje met ingebouwd busje pepperspray.

Lees verder op NUzakelijk.nl