Hogere omzet voor zzp’ers

Laatste update:  25 januari 2012 13:31 info

AMSTERDAM- De meerderheid van de zzp’ers in Nederland hebben in 2011 een hogere omzet gehaald dan het jaar daarvoor.

Foto:  Thinkstock

Dit blijkt uit het jaarraport van de ZZP Barometer. Dit komt door een stijging van de tarieven, maar ook door een stijging van het aantal facturabele uren.

Bijna 70 procent van de zelfstandige ondernemers heeft daarnaast een financiële buffer achter de hand, mocht de economie en de eigen onderneming zich minder positief ontwikkelen dan verwacht.

Bijna de helft van de zzp’ers zegt een periode van 3 tot 12 maanden te kunnen overbruggen, terwijl iets meer dan 40 procent het zelfs langer dan 1 jaar uit zou kunnen houden.

Ontwikkeling

Over de ontwikkeling van de zzp-markt zijn de ondernemers zeer verdeeld: terwijl ruim 41 procent van mening is dat de ontwikkelingen positief zullen zijn, meent bijna 43 procent dat de ontwikkelingen juist negatief zullen zijn.

Desalniettemin zegt bijna 90 procent van de ondervraagden zeker zzp’er te blijven in 2012.
 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl