Eon schrapt wereldwijd 11.000 banen

Laatste update:  24 januari 2012 19:09 info

DÜSSELDORF - De Duitse energiegigant Eon schrapt wereldwijd 11.000 banen, waarvan 6000 in Duitsland. Dat heeft het concern dinsdag bekendgemaakt.

Foto:  ANP

Eon hoopt op die manier tot 2015 voor 9,5 miljard euro aan kosten te besparen. Het bedrijf wil zo meer ruimte creëren voor investeringen. Eon moet flink reorganiseren, omdat de Duitse overheid in 2022 de laatste kerncentrale wil sluiten.

De zeven oudste kerncentrales waren al na het ongeluk van Fukushima uitgeschakeld. De resterende negen kerncentrales worden de komende jaren gefaseerd gesloten.

Het Duitse energiebedrijf zag de winst in de eerste 9 maanden van vorig jaar scherp dalen, vooral door de kosten voor het stilleggen van kerncentrales.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl