'Positie Hongaarse centrale bank garanderen'
BRUSSEL - Hongarije moet concrete stappen nemen om de onafhankelijkheid van de Hongaarse centrale bank te garanderen.
Foto: ANP
Pas dan zal Europa gesprekken gaan voeren over financiële steun. Deze boodschap heeft eurocommissaris Olli Rehn vrijdag meegegeven aan de Hongaarse minister Tamas Fellegi, die in Brussel was om hierover te praten.
Hongarije zit in financieel zwaar weer en heeft een verzoek gedaan voor financiële steun van Europa en van het Internationaal Monetair Fonds.
Inbreukprocedures
Maar recent in werking getreden wetten liggen in Europa niet goed. De Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, is zelfs inbreukprocedures begonnen omdat drie wetten indruisen tegen Europese regelgeving.
Rehn heeft Fellegi op het hart gedrukt dat formele onderhandelingen pas kunnen beginnen als aan bepaalde voorwaarden is voldaan, aldus zijn woordvoerder. In het bijzonder moet de volledige onafhankelijkheid van de centrale bank gegarandeerd worden.


Startpagina