Vertrouwen in Duitse economie neemt fors toe

Laatste update:  17 januari 2012 11:40 info

MANNHEIM - Duitse beleggers en analisten zijn afgelopen maand aanzienlijk minder somber geworden over de ontwikkeling van de economie.

Foto:  AFP

Dat bleek dinsdag uit de maandelijkse barometer van onderzoeksbureau ZEW.

De ZEW-index voor het economisch vertrouwen onder financiële experts ging van min 53,8 in december naar min 21,6 in januari. Dat is de sterkste toename die ZEW ooit in een maand heeft gemeten. De deskundigen werden niet alleen positiever over de toekomst, het oordeel over de huidige omstandigheden verbeterde ook.

Volgens ZEW wijst de sterke stijging van het vertrouwen erop dat de Duitse economie in de komende 6 maanden zal stabiliseren. In tegenstelling tot de berichten over een naderende recessie is er daarom reden voor voorzichtig optimisme, menen de onderzoekers.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Schuldencrisis

Dossier van al het nieuws over de schuldencrisis

Goeroes (video)

Goeroe Aryuveda is ZZP'er geworden. 'Best lastig, die combinatie van hard werken en gezinsleven'

Kijk op NUzakelijk.nl

CFO's

Een op de vijf CFO's verwacht over twee jaar op de stoel van CEO te zitten.

Lees verder op NUzakelijk.nl
Banner NUjournaal Zakelijk

Ondernemersblog

'Als het aan mij dan zat ik op een lederen fauteuil in de viplounge te knikkebollen'

Lees verder op NUzakelijk.nl

NUzakelijk column

'Als de directie de medewerkers goed behandelt, behandelen zij de passagiers goed.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Blueseed

Blueseed wil startups op een enorm omgebouwd cruiseschip in internationale wateren vlakbij Silicon Valley vestigen.

Lees verder op NUzakelijk.nl