Risico op armoede volgens CBS gering
DEN HAAG - Het risico op armoede of sociale uitsluiting in Nederland is vrij klein. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zegt dat die kans 15 procent is.
Foto: ANP
In 2010 gaf 12 procent van de inwoners aan moeilijk tot zeer moeilijk rond te komen.
Het risico op armoede of sociale uitsluiting was met 14 procent het kleinst in Tsjechië, gevolgd door de oudere lidstaten Zweden en Nederland met 15 procent.
Griekenland
De twee nieuwste EU-leden, Roemenië en Bulgarije, hadden met ruim 40 procent de hoogste percentages. Binnen de voormalige EU-15 was het risico op armoede of sociale uitsluiting met 28 procent het grootst in Griekenland.
In de Europese Unie had bijna een kwart van de inwoners (115 miljoen) het risico op armoede en/of sociale uitsluiting. Het CBS baseerde zich op gegevens van Eurostat, het statistische bureau van de Europese Unie.


Startpagina